Ankieta o zimowych stratach rodzin pszczelich 2023/2024

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie, zapewniając zapylanie wielu roślin, w tym roślin uprawnych. W ostatnich latach obserwuje się (...)

Dobrostan zwierząt - ważne terminy w marcu 2024 r.

Zbliża się termin na dopełnienie ostatnich formalności dla rolników, którzy w 2023 roku ubiegali się o przyznanie płatności w ramach (...)

Wysoce zjadliwa grypa ptaków

Od lat przyciąga uwagę społeczności międzynarodowej, posiada niszczycielskie skutki dla przemysłu drobiarskiego, który stanowi podstawę utrzymania dla wielu rolników. W (...)

Dlaczego moje kury w sezonie jesienno-zimowym znoszą mniej jaj?

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się, dlaczego w okresie jesienno-zimowym kury w przydomowych gospodarstwach znoszą mniej jaj, a nawet, (...)

Zmiany w dokumentacji leczenia zwierząt i stosowanych produktów leczniczych

Komunikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczący sposobu prowadzenia dokumentacji leczenia zwierząt do czasu udostępnienia systemu teleinformatycznego Głównego Lekarza Weterynarii.

Słodki trud pszczelarza

Wywiad z Jackiem Wdowiakiem, mieszkańcem Tarnowskiej Woli, pszczelarzem z kilkuletnim doświadczeniem.

„Nowoczesne technologie chowu i hodowli bydła ras mięsnych” - szkolenie dla podkarpackich rolników

Plan Bezpieczeństwa Biologicznego

Rolnicy ze stref ASF są zobowiązani posiadać plan bezpieczeństwa biologicznego, który jest jednym z wymagań rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2021/605 (...)

Spis stanu stada świń – drugi termin mija 31 grudnia

Zgodnie z przepisami posiadacze świń muszą raz na sześć miesięcy przeprowadzić spis stada (nie później niż do końca czerwca i (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info